Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Bessi Kasak EMil üheksas – karjääri seni parim tulemus   (Nädaline)

Euroopa meistrivõistlustel 13.-15. septembrini sai 17aastane Bessi Kasak naiste individuaalses duell-laskmises 9. koha.

Kasaku sõnul sai ta eelringis 37. koha ja oli juba sellegagi väga rahul. Eelringidest pääsesid 64 finalisti hulka kõik Eesti naislaskurid, aga esimesest ringist pääses neist edasi vaid Kasak, kes alistas kahe silmaga prantslanna Fabienne Bourdoni. Bessi Kasak tunnistas, et kui ta esimesest ringist edasi sai, tahtis ta aina rohkem ja rohkem võita ning järgmistes ringides ei kartnud ta enam midagi.

Kasaku järgmine vastane oli poolatar Iwona Marcinkiewicz, keda Kasak võitis 104:99 ning tagas endale koha 16 parema hulgas.

Kolmandas ringis oli Kasaku vastaseks itaallanna Elena Tonetta, kes avaringis võitis samuti vibuklubi Ilves laskurit Anneli Preimanni (lõplik koht 42.). Tonetta võitis Kasakut 110:104.

Kokkuvõttes tagas see tulemus Kasakule üheksanda koha. "Ei uskunud, et võin nii kõrgele tõusta," ütles neiu oma karjääri seni parima tulemuse kohta.

Kõrgeid kohti on Kasak saavutanud tänavu suvel juunioride Euroopa GP-etappidel, kus ta oli 11. ja 9., naiskonna koosseisus neljas.

15.-20. oktoobrini võistleb Bessi Kasak IX juunioride ja III kadettide maailmameistrivõistlustel Mehhikos.

Meestest pääses eelringist edasi Raul Kivilo. "Kivilo sõnul oli kohutavalt raske võistlus, sest puhus väga kõva tuul (25-30 m/sek). Kivilo sõnul näitasid seda ka võistlustel lastud tulemused, mis olid paar-kolmkümmend silma kehvemad kui tavaliselt. "Pääsesin finaali 34. kohaga. Tulemused 280 ja 267 silma. Finaalringides sain vastaseks iisraeli laskuri Yaron Tali (Kolesnik), kes eelringis oli 31.," rääkis Kivilo. "Lasime kaks seeriat kuue noolega ja saime mõlemad võrdse tulemuse 104 silma. Ümberlaskmisel ühe noolega lasime esimese seeria kümnesse ja teise seitsmesse, kolmas kord lasime kaheksasse. See oli otsustav seeria, mille järel pidi selguma võitja. Mina nägin, et minu nool on tsentrile lähemal, kuid kohtunik käskis lasta veel 4. seeria, mis on FITA reeglitega vastuolus," rääkis Kivilo. "Lasime neljanda noole ära ja saime mõlemad üheksad. Tema nool oli paar millimeetrit tsentrile lähemal." Kivilo sõnul kirjutasid nad protesti, aga seda ei rahuldatud. "Edastasime protesti FITAsse kohtuniku tegevuse kohta," sõnas Kivilo.

Raul Kivilo lõpetas võistluse 34. kohaga. Eve Kivilo 59. koht, Maarika Jäätma (plokkvibu) ja Kaidi Mõts 45. koht, Margus Mardu (plokkvibu) 69. koht, Enno Mõts (plokkvibu) 62.-64. koht, Taavi Ennemuist 88. koht. Kivilo sõnul rikkus Ennemuisti võistluse tugev tuul. "Tulemuste vaatamise pikksilm lendas tuulega Taavile pihta ja ta lasi märklehest täiesti mööda," ütles Kivilo.