Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Vibulaskurid selgitasid maakonna meistrid  (Nädaline)

Vibulaskjad tegid nädalavahetusel välishooaja avalöögi Järvakandis Rapla maakonna lahtistel meistrivõistlustel, mis olid ühtlasi Oliver Puri kolmandad mälestusvõistlused. Võistlejaid osales viiest klubist.

Kõige ägedam heitlus meistritiitli eest oli naiste sportvibu klassis, kus kuni viimaste noolteni ei olnud võitja kindel. Meistritiitli eest võitlesid aastaid Eesti esilaskur olnud Eve Kivilo Järvakandi vibuklubist Ilves ja teda troonilt tõugata tahtev sama klubi juuniorideklassi laskur Bessi Kasak. Seekord jäi naistearvestuses peale kogenum ja staazikam Eve Kivilo, kellele juunioride parim Bessi Kasak andis väga selgelt teada oma kõrgele seatud eesmärkidest. Tulemused olid vastavalt 1205 ja 1202 silma. Kolmandaks tuli naistest lätlanna Jelena Malaša 1177 silmaga.

Kasak pääseb maailmameistrivõistlustele

Bessi Kasak täitis nendel võistlustel Eesti Vibuliidu poolt kehtestatud A-normi, millega tagas endale pääsu 2006. a oktoobris Mehhikos peetavatele juunioride maailmameistrivõistlustele. Neidude A-norm on 70 m – 290 silma ja harjutus FITA-1 – 1190 silma. Bessi Kasak lasi 70 m 295 silma ja FITA-1 1202 silma.

Juunioride neidude klassis sai teise koha Piret Luik (VK Ilves) 946 ja kolmanda koha Anneli Preimann (VK Ilves) 927 silmaga.

Meestest oli parim Raul Kivilo

Meeste klassi võitja oli Raul Kivilo (VK Ilves) 1234 silmaga, teine oli lätlane Eduards Lapsinš 1198 ja kolmas juunioride klassi võitja Eerik Ennemuist (V-Võidu VK) 1138 silmaga.

Juunioride klassi teise kohaga pidi seekord leppima Priit Viher (VK Ilves) 1103 silmaga. Kolmas oli Siim Aaver (VK Ilves) 1098 silmaga.

Kadetid normi täitmiseni ei jõudnud

Kadettide klassis võitis neiudest tubli isikliku rekordiga 1024 silma noorte FITAs Andra Stražev (VK Ilves). Teine oli isikliku rekordiga 1015 silma klubikaaslane Liis Anni ja kolmas, samuti vibuklubist Ilves Anna Šerstjuk.

Kadettide noormeeste seas oli esimene Mait Mardu (VK Ilves) 968 silmaga. Teise koha sai Jevgeni Šerstjuk (VK Ilves) ja kolmanda Rego Metsoja (VK Ilves).

Mehhikos toimuvatel maailmameistrivõistlustel osalevad ka kadetid. Eestil on õigus välja panna neli poissi ja neli tüdrukut, kuid A-norm (1200 silma) tundub kadettidele täna väga kõva pähkel olevat.

Ilveslased jätsid esikohad koju

Noorte klassi tüdrukute hulgas tuli esimeseks Kaysa Luht, teine oli Ingrid Kirs ja kolmas Katriin Beresnev (kõik VK Ilves). Poistest võitis Kaspar Minn (VK Ilves), teiseks tuli lätlane Maris Lapinš.

Tidettide klassis võitsid Anett Kaldas (VK Ilves) ja Raigo Luht (VK Ilves). Poistest oli teine Hans Kristjan Muhel (Pärnu Meelis) ja isa jälgedes sammuv, oma esimese võistluse pidanud Karl Kivilo (VK Ilves).

Plokkvibude arvestuses jättis esikoha koju Margus Mardu (VK Ilves). Teiseks tuli lätlane Vadims Straume ja kolmandaks Enno Mõts (VK Vibuvaim).

Oliver Puri karika võitis Bessi Kasak

Kolmandat korda võisteldi Oliver Puri karikale, mille paneb välja tubli spordimehe mälestuseks Rapla spordiveteranide koondis. Karikas antakse laskurile, kes näitab ennast võistluste käigus tubli sportlasena, sooviga midagi tõsiselt ära teha. Karika võitis Bessi Kasak, kes tuli juunioride võitjaks, naiste klassis teiseks, lasi kolm isiklikku rekordit ja täitis koondise A-normi. Bessi Kasak võitis karika juba teist korda - ta sai selle ka 2004. aastal.

***

Vibulaskurite järgmine tõsine võistlus peetakse 22. aprillil Järvakandis, kus osaleb Eesti täiskasvanute ja juunioride absoluutne paremik. Võisteldakse olümpiaharjutuses 2x70 m. Võistluse põhjal valib Eesti vibuliit koondise, kes osaleb 9.-13. maini Porecis (Horvaatia) maailmakarika I etapil.