Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Järvakandi lumemängudel lasi Priit Sohkin uue Eesti rekordi  (Nädaline)

XXXVI Lumemängud Järvakandis möödusid seekord ilma lumeta. Lumemängud iseenesest on Järvakandi vibuklubi Ilves meistrivõistlused, kuhu lubatakse osalema sportlasi ka mujalt. Seekord oli tulejoonel 73 sportlast. Võistluste kõige säravama tulemuse lasi Järvakandi vibuklubi plokimeeste esindaja Priit Sohkin. Tema nimel on 90 m uus Eesti rekord 315 silma.

Kahjuks pidi päeva tegija tunnistama lätlase Kaspars Elartsi paremust harjutuses FITA-1. Lätlane võitis tulemusega 1310 silma, Priit Sohkin oli 1294 silmaga teine ja Enno Mõts 1289 silmaga kolmas.

Naiste plokkvibus võitis lätlanna Jelena Oleksejenko (1345 silma) Krista Silluta (1255) ees.

Viburahva suurt huvi äratas pikkvibu meeste eksperiment, kes startisid mitte tavapärases harjutuses FITA-1. Teiste seas oli ka lätlaste esinumber olümpiavibu klassis Eduards Lapsinš ja Järvakandi klubi liider Raul Kivilo. Kõiki huvitas, mida need mehed suudavad oma tavapärastest vibudest täiesti erinevate vibudega teha.

Pikkvibu on vaistulaskmise vibu ja see vajab erikoolitust ja eritreeninguid. Pikkvibu tabamistihedus on madalam kui sportvibul.

Võitis lätlane Eduards Lapsinš 687 silmaga. Raul Kivilo sai 616 silmaga teise koha. Kolmas oli Ulvar Kuningas 269 silmaga.

Head ilma kasutas ära kogenud laskja Eve Kivilo, kes naiste olümpiavibu klassis lasi 1288 silma ja jäi oma isiklikule rekordile alla vaid ühe silmaga. Teisena lõpetas Euroopa üks paremaid juuniore, lätlane Zane Berzina 1221 silmaga ja kolmas oli pärnulanna Katrin Froš 1197 silmaga.

Järvakandi klubi laskuritest alustas tublilt Siret Luik. 70 meetril kordas isiklikku rekordit (286 silma), aga siis enam nii säravaid tulemusi ei tulnud ja 1170 silma FITAs andis 5. koha. Teadaolevalt on esimest aastat naisteklassis võistlev Siret Luik Pekingi OMi kandidaat ja tema tegemisi ning arengut jälgime suure huviga.

Meeste klassis läks võit Eduards Lapsinšile 1228 silmaga, "ilveslane" Aivo Agu saavutas 1202 silmaga teise koha ja Vana-Võidu laskur Taavi Ennemuist oli 1177 silmaga kolmas.

Juunioride klassis sai neiude seas võidu lätlanna Zane Berzina, teine oli lätlanna Liga Blumentale ja kolmas Tuuli Kurisoo. Noormeestest võitis Priit Viher viljandlase Eerik Ennemuisti ja lätlase Valentins Tarasenko ees.

Kadettide klassis oli heas hoos Bessi Kasak, kes lasi 60 m uue isikliku rekordi 300 silma. 50 meetrilt tegi Bessi Kasak uue Eesti rekordi kadettide vanuseklassis 315 silma. Lõpptulemus 1212 silma andis esimese koha.

Teise koha sai Piret Luik 1149 silmaga, mis on ühtlasi Pireti parim tulemus sel aastal. Kolmandaks jäeti lätlanna Jekaterina Poludenja. Noormeeste kadettide seas oli teistest peajagu üle Siim Aaver 1149 silmaga.

Noorteklassi tüdrukute seas oli võidukas Kaysa Luht 581 silmaga. Klubikaaslased Ilvesest Liis Anni lasi 567 silma ja Anna Šerstjuk 560 silma.

Poistest võitis Vana-Võidu vibuklubi esindaja Sander Putnik 593 silmaga, ilveslane Kaspar Minn oli 581 silmaga teine ja Vana-Võidu poiss Kristo Kraamer 576 silmaga kolmas.

Tidettide klassi tütarlaste arvestuses võitis kindlalt Ingrid Kirs 688 silmaga, Anna Mari Liivrand Tallinna Kalevist lasi 544 silma ja Agnes Jevstafjev 538 silma.

Poiste parimad kohad jagasid ilveslased: Raigo Luht 624 silma, Valev Paukson 593 ja Hendrik Varblane 445 silma.

Võistlushooaeg 2005 kuulutati sellega lõppenuks. Vibuklubi Ilves tänab oma toetajaid: ERGO Kindlustus, Cooper Rehvid, OÜ Kemet RV, Järvakandi vald, AS Järvakandi Klaas.

Tublimaid noori ja juuniore ootab 2006. aasta MM Mehhikos ja täiskasvanud jagavad Euroopa MV medaleid Kreekas.