Kontaktandmed
   Tagasiside
   Vibukas
Tarmo Selter 2003 aasta maakonna meister vibuspordis  (Nädaline)

Tänavustel maakonna vibulaskmise meistrivõistluste avamisel Järvakandis 10. mail langetasid ligi sada vibusportlast ja võistluste korraldajad pead, et avaldada austust meie hulgast lahkunud heale ja töökale kauaaegsele peakohtunikule Oliver Purile. Selle aasta kevad on olnud külm ja tuuline ja seetõttu on saanud lapsed vähe harjutada välitingimustes, mis ei jätnud mõju avaldamata saavutatud tulemustele. Meeldivalt üllatas 2003. aasta Eesti juunioride sisemeister Tarmo Selter, kes isikliku rekordiga 1099 silma harjutuses FITA-1 võttis nii mõnegi tuntud tegija eest täiskasvanute kuldmedali. Hõbeda võitis Igor Mägi 1060 silmaga ja Aivo Ago pronksi 1059 silmaga. Seega meeste kolm esikohta võitsid Järvakandi vibuklubi Ilves sportlased. Naistest võitis Katrin Froš Pärnust 1137 silmaga, teine oli Triinu Selter Järvakandi Ilvesest ja kolmas Elina Lapšina Riiast. Täiskasvanute klassis heideldi ka plokkvibust laskmises ja siin pidid Eesti vibulaskurid tunnistama Läti selle ala tegijate selget üleolekut. Võitis Aleksandr Saveljevs 1276 silmaga, parim eestlane Enno Mõts suutis saavutada 1199 silmaga vaid neljanda koha.

Juunioride klassi võitis eelmainitud Tarmo Selter. Viljandi vibusportlane Taavi Ennemuist võitis hõbemedali ja ilveslane Siim Luhtoja pronksi. Neidude juunioride harjutuse võitis Tuuli Muromägi, kusjuures selle tegi lihtsamaks tema altiste konkurentide Keili Tuti ja Siret Luige võistlemine samal ajal Euroopa GPl Horvaatias. Kadettide neidude seas oli veenvalt parim Anneli Preimann Ilvesest riialase Valeria Ugolnikova ja Viljandi võistleja Kadri Savi ees. Poeglastest kadettidest väljus võitjana 103 silmase ülekaaluga Siim Lindmaa Ilvesest kahe Viljandi noormehe Rene Rosina ja Toomas Savi ees. Vahemärkusena niipalju, et meie tugevamad kadetid võistlevad juba 20. mail Saksamaal kadettide Euroopa GPl.

Noorteklass oli osavõturohkem ja konkurentsitihedam. Võitjana väljus Ilvese neiu Bessi Kasak. Teine koht läks Liis Varikule Viljandist ja kolmas koht Ave-Ly Hintsile Pärnust. Samas poisteklassis pole treeningtöö ilveslastel sujunud kõige paremini ja nii lasi meie klubi parim Siim Aaver medalid võtta külalistel Janno Kingil ja Mait Treialil Pärnust ning Romet Köhleril Viljandist.

Kõige nooremate klassis, vibulaskurid kutsuvad seda võistlusklassi tidettideks, tuli kolmikvõit Järvakanti. Võitja Mait Mardu tulemust tuleb eriti kõrgelt hinnata - tema lastud 72st noolest tabas 8 üheksasse ja kõik ülejäänud kümnesse. Teine koht kuulus Vardan Akopjanile ja kolmas Rauno Rohtile. Väikeste tüdrukute parim oli Reena Pärnat Pärnust, hõbeda tõi Anna Šerstjuk Järvakanti ja pronksi sai Liisa Saar Viljandist.

Vaatamata tujukale tuulisele kevadilmale võistlused õnnestusid. Silma torkas vaid see, et kõik Ilvese laskurid pole veel talveunest ärganud ja nii ei jõudnudki tulejoonele. Hooaeg on alanud. Juba nädala pärast võistlevad noored Pärnus Eesti karikavõistlustel, 24.-25. mail on järg täiskasvanute karikavõistluste käes. Need toimuvad jällegi Järvakandis. Edukat hooaega kõigile vibusportlastele ja nool mättasse!